Şadıllı Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şadıllı Köyü Forum

Şadıllı Köyü hakkında Herşey Burada..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KANSER VE ÖZLEM

YazarMesaj
Aynadaki_Sair
Üye
Üye

KANSER VE ÖZLEM Empty
MesajKonu: KANSER VE ÖZLEM   KANSER VE ÖZLEM Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 7:35 pm

KANSER VE ÖZLEM

Uzaklardan bir selam almıştı ilk defa.Onu bu denli mutlu eden şey neydi acaba?Uzaklardan bir selam alması mıydı, yoksa ona selam gönderen kişi mi?Duisburg’un en güzel yerlerinden birinde oturuyordu.Gurbetçi bir ailenin tek oğluydu o.Doğduğunda adını Murat koymuşlardı onun,tüm insanlar muradlarına ersinler diye.Selam aldığı gün çok heyecanlanmıştı o.Çünkü o ilk defa lise aşkından bir selam almıştı.Lise aşkı Liseyi bitirdikten sonra ailesiyle birlikte Türkiye’ye temelli dönüş yapmıştı.İlk defa selam göndermişti ona.Birbirlerini seven iki gönüldü onlar.Birbirlerine verdikleri sözlerden tutunda,isimlerini kazıdıkları Hans amcanın bahçesindeki ağacıda unutmamışlardı.Şimdi tüm her şey bir anıydı onlar için.Oğlan bir şiir yazmıştı kıza zamanında ve şimdi o,o şansı yakalamıştı.Çünkü kız gönderdiği selama telefon numarasını da eklemişti.Aceleyle evinin bir köşesinde kitaplıkta sakladığı ajandasını bulur.Murat hemen telefona sarılır ve ilk çıkan sese “merhaba” der.

-“Merhaba ben murat kimle görüşüyorum?

-“Merhaba ben özlem!”

Beklediği cevabı almıştır.Çok mutludur?

-“Nasılsın?”

-“İyiyim hamdolsun.Ya sen?”

-“İyiyim….Senin sesini duydum daha da iyi oldum.Uzun zamandır görüşemedik inan sesine o kadar çok hasretim ki anlatamam.”

-“Ben de…”

Ve konuşma sürer gider.Konuşmanın sonunda oğlan kıza yılar önce yazdığı şiiri okur;

Gün gelir yakamozlu sulara baktığında suyun derinliklerini göresin gelir,

Huzuru ruhunda bulduğunda sevinesin,

Katmerleşince acılar bedende ölesin gelir,

Sus dersin acılara,

Bırakmak istersin acılar sokağından kaçarak hızlıca,

Ve birde bakarsın umut sokağının tam içindesin,

Gülersin,

Sevinirsin,

Ve şükredersin seni acılardan uzaklaştıran yaradanına!

Bu şiiri yıllar önce sevgilisinin Türkiye’ye dönmesinin hemen ardından yazmıştır.Kız bu şiiri duyduktan sonra sadece tek bir kelime söyler;

-“Seni hala seviyorum!….”

O kadar çok mutlu olur ki Murat, “Bende” der.

Aradan birkaç ay geçmiştir,Murat gün geçtikçe zayıflamakta,bir deri bir kemik kalmış hale bürünür.Ailesi onun vitaminsiz kalmış olabileceği şüphesiyle onu johanniter Hospital’e götürdüklerinde acı bir haberle yıkılırlar.O kanserdir.Bir lösemi hastası ve uygun bir ilik lazımdır.Aylarca ilik aranır bulunmaz.Sevgi ne kadar yüce bir duygudur Allah’ım,kızcağız onun bu halini öğrendiği gibi yıllar sonra Almanya’ya döner ve soluğu hastanede alır ve “benden de test için kan alın” der.Kan alınır ve uygun ilik onda bulunur.Yıllardır özlemini çektiği Özlem’i ona Hayat özlemini bağışlamıştır,onu hayata geri döndürmüştür,ona verdiği ilikle bir yaşam hediye etmiştir Allah’ın izniyle..

Gözlerini açtığında karşısında ilk gördüğü kişinin sevdiği Özlem olduğunu görünce ağlamaya başlar.

-“Geleceğini biliyordum büyük özlemim!”

Aynadaki Şair

KANSER VE ÖZLEM
1 sayfadaki 1 sayfası