Şadıllı Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şadıllı Köyü Forum

Şadıllı Köyü hakkında Herşey Burada..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

FENERBAHÇE AŞKINA

YazarMesaj
Aynadaki_Sair
Üye
Üye

FENERBAHÇE AŞKINA Empty
MesajKonu: FENERBAHÇE AŞKINA   FENERBAHÇE AŞKINA Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 7:25 pm

Bu hikaye gönlü zengin tüm Fenerbahçe sevdalılarına itafen Fenerbahçe sevdalısı Aynadaki Şair tarafından bir gece yarısı yazılmıştır.

Benim sevdam öyle büyük ki,
Bir ucu Kadıköy'e uzanıyor bir ucuda Çanakkale'ye,
Bir tarafında heybetiyle Saraçoğlu,
Bir tarafında Çanakkale Şehidi Fenerbahçe'li Arif,

Çok kitap okuyan biri olarak her zaman kitap aralarında kalmış şahısların hayatlarını incelemeyi çok sevmişimdir.Bir gün Çanakale Savaşlarıyla ilgili yazıların olduğu bir kitabı okurken bir isim benim dikkatimi çekti.Künyesinde Arif yazan Çanakkale Kahramanlarımızdan biri ve Fenerbahçe Futbol takımının emektar futbolcularındandır Arif.
Arif'in hikayesini okudukça gözlerim dolu dolu olmuştur.Arif bir yandan Çanakkaleyi silah arkadaşı Mehmetçiklerle büyük bir kahramanlıkla düşmana geçilmez kılıyor ve bir yandan da maç günü geldiğinde de takım arkadaşlarıyla İstanbul'da İngilizlerle yaptıkları maçlarda İngilizlere gol yağdırıyorlardır.
Bir gün Arif İstanbuldaki maç'a gelememiştir ama Şehitlik beratı çoktan ulaşmıştır İstanbul'a.Arif o gün ki maç listesinde yer bulamamıştır belki ama çoktan gönlümüzdeki şehit listesine adını altn harflerle yazdırmıştır.

Kim bilebilirdi bahçedeki fenerin sevdası milyonlara ulaşacaktı bir zaman sonra,
Sınırları aşacağını bu sevdanın,
Kim bilebilirdi fundalıklar arasındaki meçhul askerin mezarının senin olacağını Arif,
Üzerine şehit yazılmış ya mezar taşının,
O bile sana yetiyordur....
Edilen dualara karışıyordur rahmet yağmurları,
Ve sana ulaşıyordur,
Tüm şehitlerimize....

Şuan bir çok alanda Avrupanın gerisindeyiz gibi gözükebiliriz ama unutmayalım ki bizler Çanakkalede ve bir çok savaşta çok önemli değerlerimizi kaybettik.Kimisi sporcu idi,kimisi tıbbiyeli doktor,kimisi öğretmen ve her biri bu vatanın gelecei için canlarını feda ettiler.Bugün bile Avrupa'yı bir çok şeyde geçmek üzereyiz.Savaşlarda onca değerimizi kaybetmeseydik şuna inannıyorum ki biz değil, Avrupa kendisine kabullendirmeye çalışacaktı bizi başarılarımızı kıskanarak.Hem bilimde,hem spor alanında,hem sağlık alanında bizlerden yardım isteyecekti.

Bu ne kadar güzel bir tutku ki,yeri geliyor vatan sevdası diyerek savaş meydanında silahıyla düşmana mermi yağdırıyor,yeri geliyor yollara düşüyor rakip takım filelerine gol yağdırıyor ve rahmet yağdırıyor Yaradan Çanakkale Semalarına....Herkes biliyor Kİ savaş ta çetin maç ta.

Aynadaki Şair

FENERBAHÇE AŞKINA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-